O mně

Vítejte na Bohemian Foodie!

Jmenuji se Irena Markovich, ale přátelé mi říkají Ennie. Jsem výživovou specialistkou, fotografkou, food stylistkou a beznadějným bláznem do Vesmíru, cestování, hor a lesů. V poseldních 15-ti letech života  se během cestování a života v zahraničí zrodila moje vášeň pro nezvyklé ingredience a čistý respekt k jídlu jako takovému.

Po založení Travel with Maya jsem se víc pustila do vaření v přírodě. Často jsme s Mayou (a poté i Altajem) – mými československými vlčáky – byli v místech, kde první obchod s potravinami byl na hony daleko, o restauraci ani nemluvě. Chleba, šunka a sýr několik dní po sobě opravdu není to pravé ořechové… Oheň byl řešením. Netrvalo dlouho a vzdala jsem se i masa, které mi vskutnku nevyhovovalo, silně zpomalovalo můj metabolismus, ničilo mi plet’ a neumožňovalo sportovní výkony, které jsem si představovala.

A právě tady se zrodila vášen pro vaření vegetariánských a veganských jídel v přírodě. Vaření v kuchyni miluji a inspiruje mě, ale vaření v přírodě na otevřeném ohni je něco, co mě doslova osvobozuje..

Chvíli mi trvalo propojit tyto dva projekty dohromady.. ale v životě je důležté dělat to, co nás činí št’astnými, jakkoliv bláznivé se to může zdát.

Cílem Bohemian Foodie je inspirovat k vaření vegetariánských a veganských jídel, podpořit lásku k čerstvým surovinám a experimentovat s chutěmi a přísadami z celého světa. Tudíž doufám, že tato platforma bude sloužit jako zdroj inspirace k vaření doma i venku a přinese nové nápady do vašich kuchyní.

Jsem především inspirována mediteránskou a mexickou kuchyní, kde méně je více. V Česku vychází moje recepty v Cosmopolitan a v Harper’s Bazaar časopisech.

Zatím se mějte krásně!
~ i.
 
 
Klienti;
ÖsterreichWerbung
Innsbruck Tourism
Nespresso
Lancôme
Nutrend
Henkel
Kenwood
Plzeňský Prazdroj
Milkana
Skinzone
Freshbag.cz
Tarsago 
 
Práce publikovaná v;
Cosmopolitan / Říjen 2018
Cosmopolitan / Červen 2016
Harper’s Bazaar / Květen 2016 
Cosmopolitan /Květen 2016
Harper’s Bazaar /Duben 2016 
Cosmopolitan /Duben 2016
Apetit magazine /Duben 2016 
F.O.O.D magazine /Duben 2016 
Gourmet magazine / Duben 2016
Harper’s Bazaar / Březen 2016
Cosmopolitan / Březen 2016
Tarsago – Bookazine / Jarní vydání 2016
Harper’s Bazaar / Únor 2016
Cosmopolitan / Únor 2016 (2 projects)
Harper’s Bazaar / Leden 2016 
Cosmopolitan / Leden 2016
Tarsago / Prosinec 2015
Cosmopolitan / Srpen 2015
Cosmopolitan /Květen 2015